vdw 855
Zaprawa do fugowania kostki brukowej samozagęszczająca
Dla dużych obciążeń ruchemFugowanie zaprawą vdw 855 odbywa się w ten sam sposób co vdw 850.

Wymagania podstawowe:
Podłoże musi być stabilne. Fugowanie pełnej wysokości kostki aż do podbudowy. Minimalna szerokość fugi 10 mm. Możliwość pracy w temperaturach od 3 do 25°C. Powierzchnia wolna od zanieczyszczeń.

Narzędzia:
Mieszadło wolnobrotowe, kabel z wodą i końcówką do spryskiwania (ewentualnie myjka wysokociśnieniowa), rakla gumowa, miotła z włosia kokosowego (tzw.smołówka).

Powierzchnia testowa:
Przy nawierzchniach z kamienia naturalnego i betonu przy kontakcie z zaprawą może dojąść do zmiany odcienia powierzchni jak ściemnienie lub plamienie. Generalnie zaleca się wykonanie powierzchni próbnej.

Zwilżenie powierzchni:
Powierzchnię dobrze zwilżyć wodą ( w szczelinach jednak nie powinna stać woda)

Mieszanie zaprawy:
Otworzyć wiadro, wlać do zawartości znajdującej się we wiadrze zawartość butelki z utwardzaczem. Mieszać mieszadłem wolnoobrotowym we wiadrze przez 5 minut. Do mieszanki nie dodawać wody!

Fugowanie:
Zaprawę natychmiast rozprowadzić po powierzchni kostki za pomocą rakli gumowej i mocno wprowadzić do fug. W razie spadku płynności masy zaprawę lekko zwilżyć za pomocą strumienia wody. Zaleca się prowadzić fugowanie od najwyższego do najniższego punktu nawierzchni.

Zmiatanie/mycie:
Po około 5-10 minutach ( przy temperaturze 20° C) natychniast zmieść z powierzchni resztki zaprawy za pomocą wilgotnej miotły z włosia kokosowego zmiatając ukośnie do kierunku fug i następnie zmyć powierzchnię za pomocą strumienia wody z odległości około 25 cm uważając przy tym aby nie wymyć fugi. Zmywanie strumieniem powinno się odbywać w kierunku jeszcze nie zafugowaniej części powierzchni. Następnie jeszcze raz zmieść powierzchnię wilgotną miotłą kokosową. Resztek zaprawy nie wmiatać do jeszcze otwartych fug. Miotłę stale myć wodą.
Zaprawa vdw 855 samozagęszczająca nie nadaje się do fugowania płyt chodnikowych/tarasowych.

Jedyna na rynku fuga stosowana "na sucho"

Polecana do wąskich szczelin od 1mm